RUENUKR

GARNET

«МЕЖА» (2017)

ФОРМАТ: повнометражний художній фільм

ЖАНР: кримінальний трилер

ТРИВАЛІСТЬ: 110 хв. 

РЕЖИСЕР: Петер Беб'як

АВТОР СЦЕНАРІЮ: Петер Балко

ОПЕРАТОР: Мартін Ж’яран

ПРОДЮСЕРИ: Андрій Єрмак, Ванда Адамік Грицова

ВИРОБНИЦТВО: Garnet International Media Group (Україна), Wandal Production (Словаччина) за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

У РОЛЯХ: Томаш Машталир, Емілія Вашаріова, Станіслав Боклан, Євген Лібезнюк, Анди Гриц, Римма Зюбіна, Зузана Фіалова, Крістина Канатова, Олександр Піскунов, Володимир Геляс та інші.

ПРО ФІЛЬМ. Літо 2007 року. Через кілька місяців Словаччина вступить до Шенгену, тож робота над посиленням українсько-словацького кордону кипить. Життя в цьому регіоні ніколи не було легким, та для Адама – батька, чоловіка, сина та керівника контрабандної злочинної групи на прикордонній території починаються ще важчі часи. Його зраджує діловий партнер, якому він найбільше довіряє, на кордоні з’являється новий товар – наркотики, ще й після невдалої контрабанди борг небезпечному кримінальному авторитету зростає кожен день. Врешті-решт порушується і без того небезпечний баланс сил, а гравці цієї арени опиняються у вирі абсурдних та страшних подій, які змінять їхні життя назавжди.

ВІДЗНАКИ ТА НАГОРОДИ:

2016. Перше місце на конкурсі «Work in Progress» міжнародної секції Baltic Event XX на Фестивалі Чорні Ночі в Таллінні.

2017. Приз за кращу режисерську роботу на 52-му Міжнародному кінофестивалі у Карлових Варах (Чехія); «Срібний Хьюго» найкращому художнику-постановнику на Міжнародному кінофестивалі у Чикаго (США); «Гран-прі «Золотий атлас» і Приз Молодого журі за найкращий фільм на Кінофестивалі в Аррасі (Франція); нагороди в 6 номінаціях словацької кінопремії «Сонце в мережі» (за кращий фільм, за кращу режисерську роботу, за кращого актора (Томаш Машталір), за монтаж, звукорежисуру та музику).

20 вересня 2017 року Словацький Оскарівський Комітет обрав фільм «Межа» як фільм-претендент від Словаччини на ювілейну 90-ту церемонію вручення кінопремії «Оскар» Американської академії кінематографічних мистецтв і наук у категорії «Найкращий фільм іноземною мовою».

ПРЕМ’ЄРА. Світова прем'єра стрічки відбулася 3 липня 2017 році на 52-му Міжнародному кінофестивалі у Карлових Варах (основна конкурсна програма). Фільм став найкасовішим словацьким фільмом за всю історію словацького кінопрокату (в словацький прокат фільм вийшов 27 липня 2017 року) та зібрав в світовому прокаті 2,1 млн. євро.

Українська прем'єра фільму відбулася 22 жовтня 2017 року в рамках спеціальної події Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість» – «Молодість. Пролог – 47».

В український прокат стрічка вийшла 16 листопада 2017 року.