Словацько-український фільм «Межа» став претендентом на «Оскар» від Словаччини!

Вчора словацький оскарівський комітет оголосив, що на здобуття премії «Оскар» від Словаччини буде висунуто словацько-українську копродукцію —  «Межа». 

 «Наш спільний зі Словаччиною фільм «Межа» вчора розпочав свою оскарівську гонку. Ми раді, що наш проект продовжує отримувати світове визнання і дякуємо усім, хто допомагав та підтримував створення фільму! Менше як за два місяці «Межа» вийде у всеукраїнський кінопрокат. Сподіваємось, що наш глядач оцінить фільм з такою ж потужністю, як і світова спільнота», — відзначає український продюсер стрічки Андрій Єрмак.

  «Межа» стала однією з найбільш ажіотажних кінострічок цього року. Світова прем’єра «Межі» відбулася на Міжнародному кінофестивалі у Карлових Варах, де стрічка отримала приз на Найкращу режисуру. Підписавши контракт з лондонським сейлс-агентом Film Republic, «Межа» незабаром буде показана  в Туреччині, Чехії та інших європейський країнах.

 Віце-прем’єр Міністр України Павло Розенко прокоментував висунення «Межі» на Оскар на своїй сторінці у Facebook:«Ура!!! Маємо ще одну перемогу!! Від Словаччини на здобуття премії Оскар висунуто спільно україно-словацький кінофільм «МЕЖА»! … Вітаю всіх причетних до цієї унікальної події в історії українського кінематографу! Дивіться українське кіно!! Підтримуй українське, бо воно того варте!!»

 

Сьогодні фільм «Межа» б'є всі рекорди кінопрокату у Словаччині. Бокс-офіс фільму за 5 тижнів прокату становить більше 1 500 000 євро. Всеукраїнський прокат фільму стартує 16 листопада.

Нагадаємо, що українська рок-легенда Олег Скрипка записав кавер-версію пісні «Гей, соколи», що стала головним треком словацько-української стрічки «Межа».

 

Офіційна сторінка «Межі» у Facebook — https://www.facebook.com/mezhamovie/Дивіться офіційний український трейлер фільму «Межа» —  https://www.youtube.com/watch?v=49KFlAdpXYI